rajade m. berry-james

2021-2023

School of Public and International Affairs

hans d. kellner

2019-2021

Department of English

Carolyn bird

2017-2019

Department of Agriculture and Human Sciences

JEANNETTE A. MOORE

2015-2017

Department of Animal Science

david a. zonderman

2013-2015

Department of History

HANS D. KELLNER

2011-2013

Department of English

margery f. overton

2009-2011

Civil, Construction and Environmental Engineering

james d. martin

2007-2009

Department of Chemistry

nina stromgren allen

2005-2007

Department of Botany

dennis m. daley

2003-2005

Department of Political Science & Public Administration

Philip b. carter

2001-2003

Department of Microbiology, Pathology & Parasitology

frederick t. corbin

1999-2001

Department of Crop Science

george h. wahl, jr.

1997-1999

Department of Chemistry

GILBERT G. SMITH

1996-1997

Department of Foreign Languages & Literature

angela lumpkin

1995-1996

Department of Parks, Recreation and Tourism Management

eric young

1994-1995

Department of Horticultural Science

charles carlton

1993-1994

Department of History

myron w. kelly

1992-1993

Department of Wood & Paper Science

robert h. dorff

1991-1992

Department of Political Science

c. frank abrams, jr.

1990-1991

Department of Biological and Agricultural Engineering

raymond c. long

1989-1990

Department of Crop Science

elizabeth m. suval (crawford)

1988-1989

Department of Sociology, Anthropology and Social Work

thomas l. honeycutt

1987-1988

Department of Computer Science

james e. smallwood

1986-1987

Department of Anatomy, Physiological Sciences & Radiology

sondra l. kirsch

1985-1986

Department of Recreation Resources Administration

robert m. fearn

1984-1985

Department of Economics and Business

mohan m. sawhney

1983-1984

Department of Sociology, Anthropology & Social Work

khosrow l. moazed

1982-1983

Department of Materials Engineering

richard d. mochrie

1981-1982

Department of Animal Science

john a. bailey

1980-1981

Department of Mechanical & Aerospace Engineering

ernest e. burniston

1979-1980

Department of Mathematics

charles smallwood, jr.

1978-1979

Department of Civil Engineering

roger c. fites

1977-1978

Department of Botany

richard m. myers

1976-1977

Department of Animal Science

samuel b. tove

1975-1976

Department of Biochemistry

james b. wilson

1974-1975

Department of Mathematics

john m. riddle

1973-1974

Department of University Studies and History

john f. ely

1972-1973

Department of Civil Engineering

keith s. peterson

1971-1972

Department of Political Science

Murray s. downs

1970-1971

Department of History

leroy b. martin, jr.

1969-1970

Department of Mathematics

francis e. mcvay

1968-1969

Department of Statistics

john w. duffield

1967-1968

Department of Forestry

a. sidney knowles

1966-1967

Department of English

henry w. garren

1965-1966

Department of Poultry Science

william j. block

1964-1965

Department of Political Science

j. fulton lutz

1963-1964

Department of Soil Science

carey h. bostian

1963

Department of Genetics

abraham holtzman

1962

Department of Political Science

david mason

1961-1962

Department of Statistics

james s. doolittle

1960-1961

Department of Mechanical and Aerospace Engineering

l. walter seegers

1959-1960

Department of History

robert j. monroe

1958-1959

Department of Statistics

William w. austin

1957-1958

Department of Materials Engineering

w. n. hicks

1956

w. j. peterson

1954-1955

Department of Chemistry